رنگ کردن دیوارها و سقف یک مکان میتواند باعث تغییرات زیادی در آن محیط شود. شاید وقتی حرف از رنگ و روغن به میان می آید تنها رنگها داخل قوطی مانند روغنی و یا پلاستیک به ذهن ها خطور کند. اما جالب است بدانید غیر از این نوع رنگهای نوستالژی، دنیای حرفه ای در این صنعت رو به پیشرفت است که هر روز شاهد تغییرات و تنوع میشود. در این میان میتوان به رنگ مولتی کالر اشاره کرد. که میتواند از دست آوردهای جدید در ساختمان سازی باشد. که نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر دنیایی متفاوتی از رنگهای ساختمانی دارد.

رنگ مولتی کالر چیست

مولتی کالر از نظر لغوی یعنی چند رنگه بودن . اما در توضیحات کامل تر میتوان گفت ترکیبی آماده از رنگها بسیار متنوع می باشد که پس از اجرا روی دیوار به چند رنگ به صورت رگه های و نقطه های رنگی تبدیل میشود. این نوع رنگ بسیار اسپرت میباشد که به دلیل فوق العاده تزینی بودن آن کاربردهای زیادی میتواند داشته باشد. و قابل اجرا بر روی هر سطحی است. چرا که زیر کار آن میتواند از هر نوعی رنگ یعنی پلاستیک - روغنی و یا اکریلیک باشد.

رنگ مولتی کالر چیست
رنگ مولتی کالر چیست

 

نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر

روش کار  نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر به چند بخش تقسیم میشود که در ادامه به توضیحات هر بخش میپردازیم. بعد از انتخاب رنگ مورد نظر از طریق کاتالوگ مولتی کالر میتوانید مراحل زیر را انجام دهید:

اولین مرحله برای نقاشی با مولتی کالر

این مرحله میتواند برای پاکیزگی و نظم بعد از کار اهمیت داشته باشد. اگر در آن مکان وسایل وجود دارد آنها را در یک جا جمع کرده و روی آنها را با پلاستیک بپوشانید. و همچنین بعد از وسایل نوبت به کف و شیشه ها و درب و پنجره میشود که باید آنها را با روزنامه و پلاستیک پوشش دهید.

زیر سازی دیواره ها

زمانی که دیوار مورد انتخاب را بررسی کردین اقدام به سمباده کشی سطح دیوار میکنید. مرحله بعد از این یک لایه آستر از رنگ مورد نظر که به آن رنگ آستری گفته میشود زده میشود بعد از خشک شدن رنگ به مرحله لکه گیری به وسیله بتونه میروید. و اما بعد از این مرحله و خشک شدن سطح مورد نظر شروع به رنگ کردن پایه میکنید.

نقاشی با مولتی کالر
نقاشی با مولتی کالر

مرحله رنگ کاری به وسیله مولتی کالر

بعد از اینکه رنگ پایه را اجرا کردین و خشک شد اسپری رنگ مولتی کالر را در پیستوله مخصوص قرار میدهید و شروع به رنگ زدن میکنید. به عنوان نکته مهم ، قبل از اینکه درب قوطی را باز کنید رنگ را http://oilcolor.ir/کاملا تکان دهید تا مخلوط شود. همچنین فاصله های باید رعایت شودمانند پیستوله با دیوار که ۳۰ تا ۴۰ سانت باید باشد. همچنین شروع کار از سمت راست به چپ و از بالا به پایین باشد.

نقاشی ساختمان میتواند مزیتهای داشته باشد. در این میان نیز میتوان از مزیتهای مولتی کالر نیز غافل نشوید. در یک کار حرفه ای میتوان مولتی کالر و رنگ را با هم اجرا کرد که نتیجه یک کار اسپرت خواهد شد.