نقاش ساختمان حرفه ای

نقاش ساختمان حرفه ای

نقاشی ساختمان بازی با رنگ ها و ترکیب آنها و یا هر اسم دیگری که به این حرفه داده میشود، همه الهام گرفته از ذوق هنری فردی است که این صنعت را اجرا میکند. نقاشی ساختمان بر خلاف بعضی از تصورها، یک حرفه پیچیده با فوت و فن های خاص نقاشی است که باعث ایجاد یک نمای کاملا صاف و بدون ایراد میشود. یک نقاش ساختمان حرفه ای باید اطلاعات کاری خود را بر اساس پیشرفت علم و تکنولوژی در انواع پوشش های دیواری و سقفی ، به روز کند. تا بتواند از انواع تکنیک های جدید که در عرصه نقاشی ساختمان به وجود آمده، عقب نباشد.

موارد مورد نیاز نقاش ساختمان

عنوان نقاش ساختمان به فردی اطلاق میشود که شناخت و توانی اصول کار نقاشی ساختمان را دارا باشد. و همچنین باید با انواع نقاشی ساختمان و یا پوشش دهی توسط کاغذ دیواری – پتینه کاری – مولتی کالر – نقاشی ساختمان با رنگه های پلاستیک – رنگ روغنی و رنگ آکریلیک مسلط باشد. چرا که در یک ساختمان شاید نیاز باشد چندین مدل را با هم ترکیب کند تا بتواند پرژه نقاشی ساختمان خود را تحویل کارفرما دهد. اما موارد نیاز نقاش ساختمان نیز بسیار با اهمیت بوده چرا که نبودن هر یک از این موارد میتواند چالشی برای استاد کار نقاشی باشد.

مهارت نقاش ساختمان

یک نقاش ساختمان حرفه ای باید بغییر از توانای در اجرای انواع پوشش ها را داشته باشد. بلکه باید مهارتهای دیگری نیز داشته تا بتواند یک کار منحصر به فرد و بسیار با کیفیت را ارائه دهد. یکی از مهارت های نقاش ساختمان که بسیار میتواند کاربردی باشد، اندازه گیری سطوح برای تخمین میزان رنگ و وسایل مورد نیاز است. همچنین داشتن مهارت در پوشش دهی سطوح قدیمی که دارای سوراخ و یا ترک میباشد به وسیله بتونه کاری و گچ کاری است. و از دیگر مهارتها باید شناخت کافی از انواع رنگه ها را داشته باشد تا بتواند نسبت ترکیبی آنها برای یک رنگ جدید و یا اینکه رقیق کردن قوطی رنگ به وسیله حلال آن باشد.

بهترین نقاش ساختمان
بهترین نقاش ساختمان

ابزار مورد نیاز نقاش ساختمان

یک نقاش کار حرفه ای از ابتدا کار باید بداند پروژه اجرایی نیازمند چه ابزاری است. و همچنین مهارت در انتخاب بهترین نوع ابزار را در تهیه آنها داشته باشد. ابزارهای آماده سازی اولیه شامل :

 • قلم ها در اندازه های مختلف برای قسمتهای از ساختمان
 • غلطک برای رنگ آمیزی سطح دیوار ها
 • کاردک و لیسک ها در ابعاد مختلف برای بتونه کاری
 • نوعی پودر به اسم مل برای ساختن بتونه
 • سمپاده در چند شماره مختلف برای صاف کردن سطح دیوار ، درب و پنجر ها
 • سینی غلطک برای رنگ ها
 • دسته غلطک از ابزارهای اولیه و مهم یک نقاش ساختمان حرفه ای است

  دیگر ابزارهای مورد نیاز نقاش ساختمان

  ابزارهای دیگری که در درجه دوم اهمیت برای یک استاد نقاش ساختمان مهم است، تا بتواند مسلط تر به کار خود برسد شامل آچاره و پیچ گوشتی برای باز کردن کلید ها و پریز ها که با رنگ آغشته نشود. داشتن روزنامه و نوار چسپ کاغذی برای پوشش دهی چهار چوب دربها – شیشه ها و جاهی دیگر که نباید با رنگ آغشته شود. همچنین داشتن چهار پایه و یا نردبان برای دسترسی به قسمتهای بالاتر دیوار و سقف است .

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *