نقاشی برج نیلوفر در الهیه

اطلاعات پروژه

  • موضوع

    نقاشی ساختمان

نقاشی پنت هاوس برج نیلوفر در الهیه توسط تیم کاری oilcolor  انجام شد. نقاشی ساختمان با رنگ روغنی و رنگ آکریلیک انجام گرفت. رنگ روغنی برای آشپزخانه – سرویس های بهداشتی – درب های داخل واحد – پنجره ها – نردهای داخل راه پله، استفاده شد. همچنین رنگ اکریلیک برای دیوارهای داخل پذیرایی – اتاق خوابهای دو طبقه مورد استفاده قرار گرفت.

ابزار استفاده شده

ابزارهای مورد استفاده در نقاشی این پروژه شامل غلطک – قلمو  در انواع کوچک و بزرگ – لیسه – کاردک – سینی غلطک بوده. متراژ واحد های مورد نقاشی ۱۵۰ متر می باشد که رنگ اکریلیک مورد استفاده در این دو واحد ۶۰ کیلو بوده و رنگ روغنی ۱۰ کیلو و برای رنگ پلاستیک نیز  به مقدار ۵۰ کیلو استفاده شده است.

توضیح نقاشی ساختمان این پروژه

برای نقاشی داخل واحد ابتدا روغن زیر کار زده شده. سپس بتونه کاری به صورت چپ و راست یعنی یکبار افقی و یکبار عمودی انجام شده است. همچنین  قسمتهای از ساختمان که ترک داشته تمامی آنها را شکافته و سپس با مل کناف و بتونه روغنی پر شده و بعد از اتمام بتونه کاری برای سطح زیر کار از رنگ آستر استفاده شده و در نهایت بعد از خشک شدن رنگ استر اقدام به لکه گیری کرده و در مرحله دیگر با سمپاده شماره ۱۵۰ سطوح را صاف کرده. سپس با استفاده از قلم شماره ۲ تمام کنج ها و جاهای که استفاده از غلطک امکانپذیر نمی باشد را رنگ کرده بعد از این مرحله رنگ های نهایی بر روی دیواره ها اجرا شده است.

 


نمونه کارهای این پروژه