نقاشی راه پله شهرک غرب

اطلاعات پروژه

  • موضوع

    نقاشی ساختمان

  • نقاشی کلی راه پله و پارکینگ

    1

پروژه اجرایی مربوط به نقاشی راه پله – لابی و پارکینگ میباشد. که با دو نفر نیروی حرفه ای و در مدت زمان ۵ روز به طول انجامید. این پروژه به علت داشتن ابزارهای گچبری زیاد و همچنین داشتن ابزارهای برای نور مخفی، بسیار دستگیر بوده است. سقف این پروژه به علت سیم کشی برای داشتن نور بهتر در لابی و همچنین زیبایی راه پله ها تعمیر شده بود . که کار نقاشی آن توسط تیم olicolor انجام شده.

مواد و ابزار مورد نیاز

در این کار مواد مورد استفاده رنگ پلاستیک مرغوب  و مل بتونه بوده. همچنین ابزارهایی مانند غلطک – قلمو های درج بندی شده – لیسه – کاردک – سینی غلطک و دسته غلطک مورد استفاده قرار گرفته است.

توضیح نقاشی

در این کار ابتدا سطح سطوح با استفاده از لیسه تمیز شده و اضافات گچه ها از روی آن پاک گردیده. سپس توسط سمباده های نرم قسمت های ناهموار سمباده کشی شده است. و بعد از آن کل سطوح با استفاده از پرایمر مخصوص نقاشی آستر شده. دلیل انجام آستر با پرایمر این است که پرایمر باعث میشود حفره های بسیار ریز موجود در سطوح گچی پر شود. و همچنین استحکام بیشتری به چسبندگی رنگ در هنگام رطوبت می باشد و در اصطلاح نقاشی مورد نظر بعد از گذشت چندین ماه پوسته پوسته نمیشود.

بعد از اجرایی پرایمر رنگ سفید پلاستیک را که با استفاده از لاجورد سفید تر و روشنتر شده بود.  بر روی سقف راه پله – پارگینگ و لابی اجرا شد. پس از آن قسمتهای که نیاز به بتونه کاری داشت با استفاده از بتونه پلاستیک صاف و هموار گردید. و بعد از آن از سمباده های نرم که عموما شمار های ۱۵۰ و ۱۸۰ میباشد، برای سمباده کشی اقدام شد. و در نهایت بعد از تمیز کردن سطوح  برای عاری شدن از هر گونه خاک مل، رنگهای نهایی را با استفاده از قلم و غلطک اجر کرده.