نقاشی کلی پارک وی

نقاشی کلی پارک وی

نقاشی ساختمان در پارک وی به صورت کلی در ۱۵ واحد در متراژ هر طبقه ۲۸۰ متر که توسط ۶ نفر از تیم oilcolor در سال ۹۵ انجام شده است. رنگ استفاده شده درواحد ها رنگ اکریلیک بوده همچنین در درب ها و سرویس ها و آشپز خانه ها از رنگ روغنی استفاده شده. در راه پله و پارکینگ از رنگ های پلاستیک استفاده شده است.

روش نقاشی ساختمان

در مرحله اول دیواره ها سمباده کشی شده. سپس روغن زیر کار استفاده شده و بعد از آن دو دست بتونه کشی انجام گرفته.و پس از آن رنگ آستر خورده شده که بعد از خشک شدن رنگ آستری لکه گیری انجام شده در نهایت رنگ رویه اجرا شده است.

نقاشی ساختمان شادمان

نقاشی ساختمان در شادمان

نمونه کارهای این پروژه

 

نقاشی یک واحد ۷۰ متر در خیابان شادمان به مدت ۵ روز به طول انجامید. این واحد به دلیل خرابی های عمیق و زیرکاری بسیار کمی دستگیر بود. اما در نهایت یک واحد بسیار تازه و متفاوت تحویل کارفرما داد شد.

موارد نقاشی ساختمان

در این واحد تمامی درب ها و پنجره ها همچنین کلیه دیوار و سقف اتاق ها و پذیرایی و آشپزخانه به صورت کلی پاکسازی و عاری از هر گونه لکه شده و در نهایت نقاشی کلی شد.

 

ساختمان سازی در فرشته

نقاشی درب و پنجره در فرشته

نقاشی درب و پنجره در فرشته توسط تیم oilcolor در مدت زمان دو روز به طول انجامید. همچنین بازسازی داخل ساختمان که  شامل تعمیرات کلی داخل ساختمان مانند برداشتن دیوار و ترکیب دو اتاق و تعویض سرامیک های آشپزخانه – حمام و دستشویی بوده همچنین تبدیل دیوار آشپز خانه به صورت اوپن وتعمیرات دیگر در داخل اتاق خوابه به اضافه حیات و بالکن و در آخر نقاشی کلی انجام شده.

نقاشی استخر

نقاشی استخر پارک وی

نقاشی رنگ و روغن استخر در پارک وی با متراژ ۹۰متر در طبقه منفی یک ساختمان ۵ طبقه بوده که در سال ۹۷ انجام شده است. رنگ استفاده شده از نوع استخری بوده که شامل دو رنگ  آبی روشن و آبی تیره  میباشد.مدت زمان اجرای این کار ۲ روز بوده که توسط دو نفر نقاشکار حرفه ای از تیم oilcolor اجرا کننده بوده اند.

شرح نقاشی استخر

ابتدا سطح استخر تمیز شود و عاری از هر گونه گردو خاک و جلبکه باشد. سپس قسمت های بتونی را با پرایمر مخصوص عایق کرده و بعد توسط قلم و غلطک دو مرحله رنگ به صورت عمودی و افقی اجرا میگردد. این کار بیشتر باعث استحکام رنگ میشود.

نقاشی راه پله

نقاشی راه پله شهرک غرب

پروژه اجرایی مربوط به نقاشی راه پله – لابی و پارکینگ میباشد. که با دو نفر نیروی حرفه ای و در مدت زمان ۵ روز به طول انجامید. این پروژه به علت داشتن ابزارهای گچبری زیاد و همچنین داشتن ابزارهای برای نور مخفی، بسیار دستگیر بوده است. سقف این پروژه به علت سیم کشی برای داشتن نور بهتر در لابی و همچنین زیبایی راه پله ها تعمیر شده بود . که کار نقاشی آن توسط تیم olicolor انجام شده.

مواد و ابزار مورد نیاز

در این کار مواد مورد استفاده رنگ پلاستیک مرغوب  و مل بتونه بوده. همچنین ابزارهایی مانند غلطک – قلمو های درج بندی شده – لیسه – کاردک – سینی غلطک و دسته غلطک مورد استفاده قرار گرفته است.

توضیح نقاشی

در این کار ابتدا سطح سطوح با استفاده از لیسه تمیز شده و اضافات گچه ها از روی آن پاک گردیده. سپس توسط سمباده های نرم قسمت های ناهموار سمباده کشی شده است. و بعد از آن کل سطوح با استفاده از پرایمر مخصوص نقاشی آستر شده. دلیل انجام آستر با پرایمر این است که پرایمر باعث میشود حفره های بسیار ریز موجود در سطوح گچی پر شود. و همچنین استحکام بیشتری به چسبندگی رنگ در هنگام رطوبت می باشد و در اصطلاح نقاشی مورد نظر بعد از گذشت چندین ماه پوسته پوسته نمیشود.

بعد از اجرایی پرایمر رنگ سفید پلاستیک را که با استفاده از لاجورد سفید تر و روشنتر شده بود.  بر روی سقف راه پله – پارگینگ و لابی اجرا شد. پس از آن قسمتهای که نیاز به بتونه کاری داشت با استفاده از بتونه پلاستیک صاف و هموار گردید. و بعد از آن از سمباده های نرم که عموما شمار های ۱۵۰ و ۱۸۰ میباشد، برای سمباده کشی اقدام شد. و در نهایت بعد از تمیز کردن سطوح  برای عاری شدن از هر گونه خاک مل، رنگهای نهایی را با استفاده از قلم و غلطک اجر کرده.

نقاشی ساختمان الهیه

نقاشی برج نیلوفر در الهیه

نقاشی پنت هاوس برج نیلوفر در الهیه توسط تیم کاری oilcolor  انجام شد. نقاشی ساختمان با رنگ روغنی و رنگ آکریلیک انجام گرفت. رنگ روغنی برای آشپزخانه – سرویس های بهداشتی – درب های داخل واحد – پنجره ها – نردهای داخل راه پله، استفاده شد. همچنین رنگ اکریلیک برای دیوارهای داخل پذیرایی – اتاق خوابهای دو طبقه مورد استفاده قرار گرفت.

ابزار استفاده شده

ابزارهای مورد استفاده در نقاشی این پروژه شامل غلطک – قلمو  در انواع کوچک و بزرگ – لیسه – کاردک – سینی غلطک بوده. متراژ واحد های مورد نقاشی ۱۵۰ متر می باشد که رنگ اکریلیک مورد استفاده در این دو واحد ۶۰ کیلو بوده و رنگ روغنی ۱۰ کیلو و برای رنگ پلاستیک نیز  به مقدار ۵۰ کیلو استفاده شده است.

توضیح نقاشی ساختمان این پروژه

برای نقاشی داخل واحد ابتدا روغن زیر کار زده شده. سپس بتونه کاری به صورت چپ و راست یعنی یکبار افقی و یکبار عمودی انجام شده است. همچنین  قسمتهای از ساختمان که ترک داشته تمامی آنها را شکافته و سپس با مل کناف و بتونه روغنی پر شده و بعد از اتمام بتونه کاری برای سطح زیر کار از رنگ آستر استفاده شده و در نهایت بعد از خشک شدن رنگ استر اقدام به لکه گیری کرده و در مرحله دیگر با سمپاده شماره ۱۵۰ سطوح را صاف کرده. سپس با استفاده از قلم شماره ۲ تمام کنج ها و جاهای که استفاده از غلطک امکانپذیر نمی باشد را رنگ کرده بعد از این مرحله رنگ های نهایی بر روی دیواره ها اجرا شده است.

 


نمونه کارهای این پروژه

 

نقاشی ساختمان در پارک وی

نقاشی ساختمان در پارک وی

نمونه کارهای این پروژه

 

 

اجرای نقاشی ساختمان برای دو واحد در پارک وی توسط تیم  oilcolor به مدت ۵ روز انجام گرفت.