نقاشی ساختمان و هزینه های آن یکی از مهم ترین بخش برای فرد متقاضی نقاشی میباشد. به همین دلیل ما در این قسمت به قیمت نقاشی ساختمان میپردازیم تا بر اساس آن بازدید کنندگان این سایت با مقایسه قیمت بهترین تصمیم را بگیرند.

هزینه نقاشی ساختمان بر اساس معیارهای مختلفی از جمله کیفیت کار ، کیفیت رنگ مصرفی و موارد دیگر بستگی دارد. همانطور که میدانید انواع رنگ در نقاشی ساختمان بکار میرود که شامل رنگ روغنی - رنگ پلاستیک - رنگ آکریلیک (واتر بیس)- رنگ ملتی کالر - کنیتکس می باشد. انتخاب این نوع رنگها بستگی به سلیقه مشتری و همچنین نیاز ساختمان انجام می پذیرد.

هزینه نقاشی ساختمان با انواع رنگها

همانطور که در پاراگراف قبل اشاره شد انواع رنگ های استفاده شده در یک نقاشی ساختمان متفاوت میباشد که در ادامه با ارائه لیست قیمت  با هر کدام از رنگهای مورد انتخاب میتوانید حق انتخاب بیشتری داشته باشید.

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک یکی از انواع رنگهای قدمت دار در زمینه ساخت و ساز میباشد. در سالهای نه چندان دور از این نوع رنگ بسیار استفاده میشوده. یعنی هم برای دیوار ها هم برای سقف کاربرد داشت. اما با پیشرفتهای که در صنعت رنگ سازی به وجود آمده رنگهای روغنی و اکریلیک جایگاه بهتری نسبت به رنگ پلاستیک پیدا کرده است. لازم به ذکر است این نوع رنگ هنوز کاربرد دارد اما نه بیشتر از آکریلیک و روغنی . همچنین هزینه نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک بسیار ارزانتر از نوع های دیگر است. اما با توجه به کیفیت و همچنین بوی نامطبوع و غیر قابل شستشو بودن رنگ پلاستیک جایگاه مناسبی ندارد. در قسمت بعدی لیست قیمت رنگ پلاستیک بر اساس متراژ آورده شده است.

هزینه نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک
هزینه نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

هزینه نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

همانطور که در بخش نقاشی ساختمان با رنگ روغنی توضیح داده شد، این نوع رنگ به دلیل قابل شستشو بودن، از رنگ پلاستیک پیشی گرفته و جایگاه خاصی برای خود دریافت کرده. همچنین رنگ روغنی چون بر روی هر سطحی قابل استفاده است از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد. اما معایب این نوع رنگ بوی نامطبوع و دیر خشک شدن آن، باعث به وجود آمدن رنگ اکریلیک شده است. همچنین هزینه نقاشی ساختمان با رنگ روغنی کمی متفاوت تر از رنگ پلاستیک است. چرا که خود رنگ روغنی دارای سه طیف متفاوت که شامل رنگ روغنی براق - رنگ روغنی نیم براق - رنگ روغنی مات میباشد. که این سه نوع طیف با کمی اختلاف قیمت از همدیگر به فروش میرسد.  در کلبرای اطلاع از قیمت رنگ روغنی میتوانید به جدول قیمت ها در قسمت پایین تر مراجعه نمائید.

هزینه نقاشی ساختمان با رنگ روغنی
هزینه نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

هزینه نقاشی ساختمان با رنگ آکریلیک

رنگ آکریلیک یکی از بهترین نوع رنگهای موجود در بازار میباشد. چرا که ضعفهای رنگهای روغنی و پلاستیک را در خود ندارد. و برعکس از مزیتهای رنگ روغنی نیز برخوردار بوده برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به صفحه نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک مراجعه نمائید. اما هزینه نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک نیز مانند رنگ روغنی به دلیل طیف متفاوت آن، متغییر میباشد. ولی از کاربردی ترین نوع رنگ آکریلیک میتوان به نیم براق آن اشاره کرد. به همین دلیل هزینه نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک را بر اساس همین نوع بررسی میکنند. برای اطلاع از لیست قیمت رنگ اکریلیک مجموعه ما میتوانید به جدول زیر مراجعه کنید.

 

جدول قیمت نقاشی ساختمان

رنگ پلاستیک هر متر مربع ۱۴ هزار تومان
رنگ روغنی هر متر مربع ۱۶ هزار تومان
رنگ اکریلیک هر متر مربع ۱۵ هزار تومان
مولتی کالر هر متر مربع ۱۷ هزار تومان
بلکا هر متر مربع ۱۷ هزار تومان