آیا میدانید برای ساختمان خود چه نوع رنگی را انتخاب کنید؟ انتخاب نوع رنگ یک پروسه بسیار حرفه ای میباشد که استاد کار نقاشی باید با دقت بسیار بالایی به آن بپردازد. اگر قصد دارید یک نقاشی  حرفه ای را انجام دهید باید برای انتخاب نوع رنگ بر اساس استانداردهای نفاشی پیش بروید. چرا که هر نوع رنگی مناسب بخشی یا قسمتی از یک مکان میباشد. شاید این سوال برای شما نیز پیش بیاید نقاشی ساختمان به چه صورت است؟ یا نوع رنگ مورد استفاده برای هر بخش چه چیزی است. همراه ما باشید تا انتهای مطلب...

آیا میدانید نقاشی ساختمان چقدر زمان بر است؟

آیا میدانید هزینه نقاشی ساختمان بر چه اساسی محاسبه میشود؟

اگر میخواهید ساختمان خانه و یا شرکت خود را نو و به روز کنید میتوانید با تغییر رنگ دیوارها و سقف و همچنین با عوض کردن رنگ درب و پنجره ها یک فضایی جدید برای زندگی و یا محل کار خود ایجاد کنید. اما شاید با این سوال نقاشی ساختمان به چه صورت است؟ مواجه شوید. که برای استارت نقاشی ساختمان تان بسیار با اهمیت باشد. اگر خودتان قصد دارید این تغییرات را به وجود بیاورید باید بدانید قدم به قدم نقاشی ساختمان به چه صورت باشد. اگر نه فرد متخصص و یا تیم متخصص نقاشی به شما کمک میکنند تا راهنمایی های لازم در زمینه چه نوع رنگی استفاده شود چه مقدار استفاده شود - هزینه های نقاشی ساختمان شما به چه صورت خواهد بود، همه سوالهای شما را پاسخگو میباشد.

نقاشی ساختمان به چه صورت است؟
نقاشی ساختمان به چه صورت است؟

نقاشی ساختمان به چه صورت است؟

شاید فرد با استعدادی باشید و با یک مقاله آموزشی درباره چگونگی آموزش نقاشی ساختمان تمام و کمال بتوانید خودتان اجرا کننده نقاشی باشید. ما در اینجا قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید این هدف را دنبال کنید.

اگر تصمیم خود را میخواهید نهایی کنید باید اقدام به انتخاب نوع رنگ مناسب آن محیط و همچنین تناژ رنگ برای محیط مورد نظر را باشید. همانطور که میدانید هر سطحی باید با نوع خاصی از رنگ نقاشی شود. که لازم میدانیم قبل از خریدن رنگ این مقاله ها را بخوانید تا بدانید برای محیط انتخابی خود از چه رنگی استفاده کنید.

مرحله انتخاب تناژ رنگ

این مرحله بسیار حساس است چرا که با انتخاب رنگ مناسب شما مدتی را با آن زندگی میکنید. پس باید رنگی باشد که متناسب با مبلمان و یا وسایل دیگر و یا اینکه نسبت به نور خانه سنجیده شود. و یا رنگی نباشد که خستگی زودگذر برای شما داشته باشد. بعد از تهیه رنگ مورد نظر و خریدن قلمو یا غلتک برای استفاده استارت کار را میزنید. در مرحله بعد باید وسایل خانه را در یک مکان جمع آوری کرده و با پلاستیک پوشش داده شود.

مرحله زیر سازی نقاشی ساختمان

در این مرحله دیوار انتخابی را باید بررسی کنید و اگر ترک و یا ناهمواری هایی در سطح دیوار وجود دارد باید آنها را شکافته و با کناف و یا بتونه پر شود. تا سطحی صاف به وجد آید. بعد از خشک شدن بتونه که بستگی به جنس بتونه متفاوت است برای بتونه روغنی بسته به گرمای محیط حدوداً ۱۲ تا ۱۶ ساعت زمان بر است و برای بتونه پلاستیک یک ساعت زمان خشک شدن نیاز است. بعد از این مرحله سطح کار را با سمپاده شماره ۱۲۰ یا ۱۵۰ صاف نموده و بعد از تمیز کردن دیوار از گرد بتونه مرحله آستر را اجرا میکنیم. بعد از خشک شدن آستر اقدام به لکه گیری کرده و پس از آن دوباره سمپاده کشی انجام میگردد.

مرحله رویه رنگ نقاشی ساختمان

در این مرحله رنگ انتخاب شده را با استفاده از قلم و غلتک در سطح کار اجرا میگردد. در این قسمت اگر از رنگ های خارجی مثل جوتون استفاده گردد کار نقاشی تمام میشود. زیرا این نوع برند رنگها بسیار با کیفیت بوده و همچنین پوشش دهی قوی است. اما اگر از رنگهای با کیفیت ایرانی استفاده شود. سطح کار مورد نظر دوباره باید نقاشی گردد. تا سطح بتونه های روی دیوار کاملا پوشیده گردد. و در اصطلاح داغی بتونه از بین برود. در اینجا کار نقاشی ساختمان تمام شده و اقدام به نظافت و چیدمان میکنید.

مراحل آموزش نقاشی ساختمان

ریزه کاری های مهم در نقاشی ساختمان

اگر این نکات ریز را در زمان اجرا انجام دهید بدون هیچ زحمتی میتوانید منزل یا شرکت خود را چیدمان کنید.

برای جلوگیری از رنگ نشدن پریز ها و کلید ها میتوانید رویه آنها را قبل از رنگ آمیزی باز کنید. تا بعدا بدون هیچ رنگ زدگی آنها را نصب کنید. همچنین دستگیره درب ها را جدا کنید و پس از اتمکام کار دوباره نصب نمایید. انجام این کار ها به شما کمک خواهد کرد که با سهولت بیشتری کار نقاشی را انجام دهید. ضمنان از چسپ های کاغذی میتوانید برای قرنیز های چوبی و pvc استفاده نمائید.